Kalendarz SECURITY

Październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Partnerzy portalu

slide2 slide3 slide4

Login Form

Redaktor naczelny

piotr blaszczecPiotr Błaszczeć- specjalista ds. bezpieczeństwa IT, audytor systemów IT, Lead auditor ISO 27001, 20000, 22301 jednostki certyfikacyjnej CIs CERT i Quality Austria, biegły sądowy z zakresu przestępst przy użyciu sieci komputerowych, Administrator Bezpieczeństwa informacji w kilku podmiotach sektora prywatnego i publicznego, członek ISACA, ISSA, IIC, IIS, SABI.
e-mail:
www.blaszczec.pl

passwordEksperci z niemieckiego Instytutu Fraunhofera przeanalizowali 9 najpopularniejszych menedżerów haseł dla Androida i odkryli luki bezpieczeństwa w każdym z nich. Niektóre z analizowanych programów przechowywały hasła w formie otwartego tekstu lub też zawierały w kodzie źródłowym klucze, pozwalające na odszyfrowanie haseł.

Badane programy to My Passwords, Informaticore Password Manager, LastPass, Keeper, F-Secure KEY, Dashlane, Hide Pictures Keep Safe Vault, Avast Passwords oraz 1Password.

W każdym z nich znaleziono co najmniej jedne błąd. Najbardziej chyba zaskakującym odkryciem, jest wspomniany już fakt przechowywania haseł w postaci otwartego tekstu czy obecność kluczy deszyfrujących w kodzie oprogramowania. Inne popularne błędy to umożliwienie dostępu do haseł za pomocą narzędzi informatyki śledczej. Okazało się też, że większość menedżerów haseł nie chroni przed atakiem na schowek. A to oznacza, że hasła nie są usuwane ze schowka po ich skopiowaniu przez użytkownika.

Badacze uznali swoje odkrycie za alarmujące i zauważają, że niektóre z tych menedżerów reklamowane są jako zapewniające bezpieczeństwo na poziomach wymaganych w bankowości czy wojskowości. To, jak się okazuje, nieprawdziwe stwierdzenia.

Eksperci z Fraunhofera poinformowali twórców programów o swoim odkryciu. Obecnie wszystkie znalezione podczas badań błędy zostały poprawione.

[źródło: www.kopalniawiedzy.pl - Mariusz Błoński]

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież