Kalendarz SECURITY

Listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Partnerzy portalu

slide2 slide3 slide4

Login Form

Redaktor naczelny

piotr blaszczecPiotr Błaszczeć- specjalista ds. bezpieczeństwa IT, audytor systemów IT, Lead auditor ISO 27001, 20000, 22301 jednostki certyfikacyjnej CIs CERT i Quality Austria, biegły sądowy z zakresu przestępst przy użyciu sieci komputerowych, Administrator Bezpieczeństwa informacji w kilku podmiotach sektora prywatnego i publicznego, członek ISACA, ISSA, IIC, IIS, SABI.
e-mail:
www.blaszczec.pl

Portal bezpieczeństwa i audytu systemów informatycznych LOCOS przywiązuje szczególną wagę do poszanowania prywatności użytkowników odwiedzających serwisy w domenie locos.pl.

 

Gromadzenie danych

 

Zgodnie z przyjętą praktyką większości serwisów WWW, przechowujemy zapytania HTTP kierowane do naszego serwera. Oznacza to, że znamy publiczne adresy IP, z których użytkownicy przeglądają treści informacyjne naszego serwisu. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Znamy również:

 

  • czas nadejścia zapytania,
  • czas wysłania odpowiedzi,
  • identyfikację stacji klienta - identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,
  • informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP
  • adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) - w przypadku gdy przejście do strony portalu nastąpiło przez odnośnik,
  • informacje o przeglądarce użytkownika.

 

Dla zapewnienia jak najwyższej jakości serwisu, okazjonalnie analizujemy pliki z logami w celu określenia, które strony odwiedzane są najczęściej, jakie przeglądarki stron WWW są stosowane, czy struktura strony nie zawiera błędów, itp.

 

Wykorzystywanie danych

 

Zebrane logi przechowywane są przez czas nieokreślony jako materiał pomocniczy służący do administrowania serwisem. Informacje w nich zawarte nie są ujawniane nikomu poza osobami upoważnionymi do administrowania serwerem. Na podstawie plików logów mogą być generowane statystyki stanowiące pomoc w administrowaniu. Zbiorcze podsumowania w postaci takich statystyk nie zawierają żadnych cech identyfikujących osoby odwiedzające serwis.

 

Mechanizm Cookies

 

Mechanizm Cookies nie jest wykorzystywany do pozyskiwania jakichkolwiek informacji o użytkownikach serwisu ani śledzenia ich nawigacji. Mechanizm ten stosujemy jedynie do zapamiętywania - na czas sesji - następujących parametrów nawigacyjnych:

 

  • czy oglądana strona jest pierwszą stroną odwiedzoną w trakcie sesji,
  • stan rozwinięcia menu bocznego w serwisie dotyczącym prywatności w Internecie (aby użytkownik mógł zachować stan rozwinięcia menu przy przechodzeniu pomiędzy podstronami serwisu informacyjnego).

 

Po zakończeniu sesji (np. po przejściu do stron spoza domeny Biura) zapisane informacje są usuwane.

 

Odnośniki do innych stron

 

Portal bezpieczeństwa i audytu systemów informatycznych LOCOS zawiera odnośniki do innych stron WWW. Nie możemy ponosić odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności obowiązujące na tych stronach. Namawiamy, by po przejściu na inne strony, zapoznać się z polityka prywatności tam ustaloną.

 

Użytkownicy

 

Portal LOCOS przestrzega poszanowania prywatności wszystkich swoich czytelników i zarejestrowanych użytkowników. Korzystający z zasobów pozostają cały czas anonimowi, do chwili, kiedy zdecydują się ujawnić swoje dane. Każda osoba, która została zarejestrowana na stronie wyraziła zgodę na otrzymywanie co tygodniowych informacji o zmianach w serwisie na podaną skrzynkę e-mail. W jakichkolwiek przypadkach dane osobowe nie są przekazywane osobom trzecim, chyba, że np. wykorzystane zostaną w przypadku konkursu a regulamin konkursu stanowi inaczej, ale zawsze uczestnik będzie zobowiązany jest do udzielenia przy tym zgody.

 

Dostęp do danych osobowych ma wyłącznie wydawca oraz upoważnieni pracownicy. Każdy użytkownik może własnoręcznie wypisać się z Prenumeraty lub usunąć konto użytkownika serwisu oraz zmodyfikować swoje dane.

 

Zmiany

 

W przypadku zmiany obowiązującej polityki prywatności, wprowadzone zostaną odpowiednie modyfikacje do powyższego zapisu.

 

Wyłączenia treści edytowanych przez użytkowników

 

Operator portalu zastrzega możliwość dokonywania wyłączeń treści wprowadzanych do portalu przez użytkowników bez konieczności podawania powodów takiego wyłączenia.

 

Wyłączenia takie dotyczą zwłaszcza tych części serwisu internetowego, które pozostawiają możliwość redagowania treści przez użytkownika takich jak 'Forum'.

 

Wyłączane będą treści (np. posty na forum) wprowadzane przez użytkownika jeśli noszą one znamiona agresywnego marketingu produktu lub usługi. W szczególnych przypadkach, operator serwisu, może powiadomić nadającego taki post o jego usunięciu.

 

Partnerzy

 

Polityka Prywatności nie dotyczy serwisów i firm, których dane kontaktowe podane są na stronach należących do domeny locos.pl.

 

 

 

Usługi i zamówienia

 

Użytkownik poprzez akceptację niniejszej polityki prywatności potwierdzoną rejestracją w serwisie wyraża zgodę na otrzymywanie na adres email podany w procesie rejestracji materiałów informacyjnych i reklamowych, w szczególności:

 

  • newslettera zawierającego informacje o nowościach branżowych zgodnych z tematyką serwisu,
  • informacji dotyczących serwisu locos.pl oraz produktów i usług, zarówno podmiotów trzecich jak i operatora serwisu.

 

Newsletter i powiadomienia mogą również zawierać informacje dotyczące innych podmiotów, towarów i usług.

Prawa autorskie

Wszelkie prawa do całej zawartości serwisu internetowego LOCOS.PL są zastrzeżone.

Użytkownik ma prawo wykorzystywania informacji pochodzących z serwisu internetowego locos.pl pod warunkiem nienaruszania praw autorskich.

 

Bez uprzedniej pisemnej zgody locos.pl żadna część niniejszego serwisu internetowego nie może być w celach komercyjnych wykorzystywana i kopiowana w całości lub w części a także modyfikowana.

 

locos.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu szkód powstałych na skutek korzystania z niniejszego serwisu.

 

 

Regulamin wchodzi w życie z dniem : 01.01.2007 r.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież